Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

7. Festiwal Kultury Żydowskiej w mieście Ben Guriona – szczegółowy program

7. Festiwal Kultury Żydowskiej w mieście Ben Guriona – szczegółowy program

Page1

Wielkimi krokami zbliża się 7. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej w mieście Ben Guriona. To wyjątkowe wydarzenie odbywać się będzie w dniach 21-24 października. Festiwal ma na celu przybliżenie historii i kultury narodu, którego losy przez wieki splatały się z historią Polski i Płońska. Jak zawsze w programie nie zabraknie wydarzeń prezentujących żydowski dorobek kulturowy na najróżniejsze sposoby.
4 dni poświęcone kulturze żydowskiej to przede wszystkim koncerty muzyczne, pokazy filmowe, otwarty wykład, spektakl teatralny, Marsz Milczenia upamiętniający likwidację płońskiego getta. Podczas trwania festiwalu uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach ruchowych a także poznać tajniki kuchni jerozolimskiej oraz spróbować żydowskich potraw i nauczyć się je przygotowywać.
Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa plenerowa na terenie przy MCK udostępniona przez Biuro Edukacji Narodowej IPN.

UWAGA! Planowany na 22 października 2023 r. koncert izraelskiego zespołu „BALAGAN” i warsztaty muzyczne, które miały być poprowadzone przez zespół 23 października, zostają odwołane. Decyzję o anulowaniu wydarzenia podjęto w związku z obecną sytuacją w Izraelu.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Poprawa dostępności do zasobów kultury w Płońsku” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura” działanie 1 „Poprawa zarządzania dziedzictwem kulturowym”. Projekt realizowany jest przez Gminę Miasto Płońsk w partnerstwie z Miejskim Centrum Kultury w Płońsku oraz University College for Green Development z Bryne w Norwegii.