Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Pracownia artystyczna I Piętro

Witamy

w pracowni artystycznej I Piętro

Zajęcia plastyczne –Mariola Adamska

Naszym celem jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych dzieci, młodzieży i dorosłych oraz ich wrodzonych możliwości twórczych w toku różnorodnych działań plastycznych. Zajęcia odbywają się w pracowni wyposażonej w sztalugi i niezbędne materiały artystyczne. Tematyka oraz sposób prowadzenia zajęć jest dostosowana do wieku i możliwości uczestników. Podopieczni zapoznają się z różnymi technikami plastycznymi m.in.: ołówek, węgiel, tusz, pastele suche, olejne, malarstwo akrylowe, ponadto najmłodsi wykonują prace związane z lepieniem, kompozycją, wycinankami oraz wydzierankami jak również stosujemy wiele technik mieszanych. Jesteśmy otwarci na współpracę i nowe pomysły.

Kontakt: tel. 505 996 699

Rękodzieło artystyczne – Joanna Zawadzka

Podczas zajęć uczestnicy, poznają różnorakie techniki rękodzielnicze oraz plastyczne.

W ramach zajęć tworzą dekoracje, upominki czy ozdoby wykorzystując techniki takie jak decoupage, scrapbooking, quilling, florystyka, eko-plastyka czy różnorodne masy plastyczne.

Zajęcia rękodzielnicze rozwijają kreatywność, wyobraźnię przestrzenną, kształtują poczucie estetyki, jak również usprawniają motorykę małą. Wymagają cierpliwości i staranności, ale przede wszystkim dają dużo radości podczas pracy twórczej. Dzieci uczą pracy w grupie, a dorosłym pozwalają na chwilę relaksu od codziennych obowiązków

Na zajęcia rękodzielnicze zapraszamy również grupy zorganizowane.

Kontakt: tel. 501 343 045

Zajęcia Krawieckie – Elżbieta Żochowska

Jeśli masz pomysł na ciekawe, nietuzinkowe ubrania i dodatki. Jeśli chcesz je stworzyć samodzielnie a może coś przerobić, stworzyć inny design i dać nowe życie te warsztaty są dla Ciebie.

Podczas zajęć uczymy się szycia ręcznego i na maszynie oraz kroju.

Kontakt: tel. 602 246 650

Ceramika – Marta Kołodziej

Motto zajęć to: „R o z w ó j    d z i e c k a    p r z e z    z a b a w ę.”

Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka, przygotowuje w ten sposób rękę do nauki pisania. Znakomicie stymuluje układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną jak również uczy zachowania proporcji oraz perspektywy. Ale najważniejsze jest to, że zajęcia dają dzieciom wspaniałą zabawę i sprawiają autentyczną frajdę!

W trakcie zabawy dzieci poznają rodzaje gliny i jej właściwości, uczą się różnych technik lepienia. Na zajęciach zapewniony jest materiał (glina, szkliwa), narzędzia, jak również dwukrotne wypalenie prac w piecu ceramicznym.

Kontakt: 690 487 556