Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Mażoretki Diament

Witamy

Mażoretki

O nas

Mażoretki MCK Diament to grupa taneczno – marszowa działająca w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku od 1999 roku. W jej skład wchodzą dziewczęta w wieku 3 – 19 lat podzielone na cztery kategorie wiekowe – przedszkolaki, kadetki, juniorki i seniorki. Grupa współpracuje z Młodzieżową Orkiestrą Dęta Con Grazia kierowaną przez kapelmistrza Leszka Kalkowskiego. Swoimi występami uświetniają miejskie uroczystości i wydarzenia, a także biorą udział w festiwalach i konkursach krajowych oraz zagranicznych. Repertuar Mażoretek Mck to przede wszystkim prezentacje marszowe, ale również muzyka rozrywkowa i utwory charakterystyczne. Niezwykle efektowne i świetnie odbierane przez publiczność są parady uliczne, w których towarzyszą orkiestrze.

Podstawowym rekwizytem Mażoretek Mck Diament jest pałeczka marszowa zwana fachowo batonem, ale również występują z innymi takimi jak flaga czy pompony. Cechą charakterystyczną ubioru dziewcząt są kozaki oraz furażerka – nakrycie głowy.

Możliwości

Mażoretki MCK Diament oprócz występów z MOD, od 2014 roku biorą udział w turniejach i konkursach, festiwalach i przeglądach tanecznych w wielu miastach w Polsce oraz za granicą, zdobywając wiele nagród i wyróżnień, m.in.: w Turnieju Gąsocin ,,Wytańczyć Marzenia’’,  Konkursie Tańca Sulmierzyce Open, Sierpeckim Turniej Tańca Sportowego, Ogólnopolskim Konkursie ,,Pasja Tańca’’ w Ostrołęce, Mistrzostwach Europy Mażoretek MWF Chorwacja Zagrzeb, Mistrzostwach Polski Mażoretek w Kędzierzynie Koźlu, Mistrzostwach Polski Cheerleaders w Ostrołęce, Mistrzostwach Polski Środkowej w Poddębicach, Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Ostródzie, Żuławy Dance Project, Sulmierzyce Open,  Ogólnopolskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu, Międzynarodowych Prezentacjach Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek w Białymstoku POM-PA, Ogólnopolskim Festiwalu Mażoretek Parada w Czerwionce – Leszczyny, Kurpie Dance Cup Myszyniec, Festiwalu Tańca Agresywnie Progresywni w Makowie Mazowieckim.

Galeria