Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Wenisaż wystawy

Wenisaż wystawy

335091167_1247832279501111_7524539391276980316_n

W piątek, 10 marca w sali wystawienniczej odbyło sie otwarcie wystawy biżuterii oraz malarstwa ,,Kolorowe wibracje’’, płońszczanki Ewy Sokólskiej. Ekspozycji towarzyszył mini recital ,,Muzyka kobiecej duszy’’, w wykonaniu Marzeny Kunickiej, Moniki Szczytniewskiej, Małgorzaty Włostowskiej przy akompaniamencie gitarowym Kuby Szostaka. Więcej zdjęć…

Ewa Sokólska swoją drogę artystyczną rozpoczęła w Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, w klasie projektowania zabawek. Studiowała na Wydziale Architektury Krajobrazu SGGW-AR w Warszawie. Była instruktorem d/s plastyki i opiekunem Klubu Plastyka Amatora w Łowickim Ośrodku Kultury, założyła i kierowała Teatrem Lalkowym w jednej z łowickich szkół. Działała w Stowarzyszeniu Twórców Ziemi Płońskiej Art-Płona.
W swojej twórczości artystka sięga po różnorodne techniki, tworzy nie tylko obrazy na płótnie, ale również rysunki, grafiki i akwarele. Tematem jej prac są krajobrazy, martwe natury, portrety. Najbardziej fascunują ją kobiety, to ich energię i piękno, zarówno wewnętrzne jak też zewnętrzne przenosi na papier i płótna. Obrazy malowane są za pomocą szybkich, szerokich pociągnięć pędzla, tworząc strukturę pełną rozwibrowanych barw, „ubierając” kobiety w barwy śródziemnomorskich pejzaży. Prace akwarelowe cechuje charakterystyczna miękkość linii i konturów, tworząc złudzenie unoszenia się we mgle. Dla pań tych z obrazów, tych z wyobraźni i tych, które zna, projektuje i tworzy biżuterię artystyczną.
Projektowaniem biżuterii zajmuje się od ponad 20 lat. Współpracowała z Young Polish Designers Foundation, tworząc biżuterię na pokazy mody i dla polskich gwiazd. W swojej pracy wykorzystuje różnorodne materiały, łącząc ze sobą pozornie niepasujące do siebie tworzywa i motywy. Lubi tworzyć „coś z niczego”, przy nieodpartej chęci zrobienia tego, czego nie można kupić. Jej kolie, naszyjniki, kolczyki i broszki cechują kolory typu”paradise”, synchronizujące z naszymi emocjami.
Lazurowym błękitem, fioletem, żółcią, różem i seledynem, w połączeniu ze złoto-srebrnym blaskiem, wyczarujemy dla siebie samych i naszego otoczenia pogodny nastrój.
Wyrazem malarskiej twórczości Ewy Sokólskiej jest wiele nagród i uczestnictwo w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in.: Muzeum w Łowiczu, Centrum Kultury w Żyrardowie, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, Promenada w Warszawie, Domoteka w Warszawie, MBP i Galeria P w Płońsku, w Essen i Freising (Niemcy). Jej biżuterię docenia wiele kobiet, także z innych krajów europejskich.
Aktualnie mieszka w Płońsku , z powodzeniem realizuje wolność wyobraźni i rozwija swoją twórczość.