Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Koncert z cyklu Swing Club na Mazowszu

Koncert z cyklu Swing Club na Mazowszu

351329724_221214580687673_3266069051519522190_n

Z koncertem wystąpił Septet Krystyny Durys w programie Tribute To Ladies Of Jazz, czyli kobieca strona swingu Krystyny Durys. Wyjątkowy głos artystki i sześcioosobowy zespół swingowy przeniosły nas do czasów pięknych melodii, wdzięku i elegancji. W programie koncertu znalazły się kompozycje z repertuaru niezapomnianych Dam Jazzu XX wieku takich jak: Ella Fitzgerald, Billie Holiday, Sarah Vaughan, Eartha Kitt. Wszystko w odświeżonych, swingujących aranżacjach Artura Jurka, Marka Jurskiego i Henryka Wieczyńskiego. Więcej zdjęć…

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Współorganizator: Miejskie Centrum Kultury w Płońsku

Wykonawcy: 𝕊𝕖𝕡𝕥𝕖𝕥 𝕂𝕣𝕪𝕤𝕥𝕪𝕟𝕪 𝔻𝕦𝕣𝕪𝕤
Krystyna Durys – śpiew
Paweł Hulisz – trąbka
Marcin Janek – saksofony/ klarnet
Adam Wiśniewski – puzon
Marek Jurski – fortepian
Jarosław Stokowski – kontrabas
Adam Zagrodzki – perkusja

Krystyna Durys – wokalistka zafascynowana nurtami swing, dixieland i bossa nova. Laureatka I nagrody „Złota Tarka” w konkursie wokalnym na 44. Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie. Laureatka 2. miejsca w kategorii „Nowa Nadzieja”, nominowana również w kategorii „Wokalistka Roku” ankiety Jazz Top 2016 miesięcznika „Jazz Forum”. Nominowana do Grand Prix Łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Jazzu w kategorii „Nadzieja Melomanów 2016”. W 2016 r. wydała swój pierwszy album pt. Tribute To Ladies Of Jazz, który uzyskał 5 miejsce w kategorii „Polska Płyta Jazzowa Roku 2016” w plebiscycie magazynu „Jazz Press” i nominację w kategorii „Album Roku 2016” w ankiecie „Jazz Top” miesięcznika „Jazz Forum”.
Septet Krystyny Durys to jedni z najlepszych polskich muzyków z ogromnym dorobkiem scenicznym. Swoim kunsztem i prezencją wprowadza publiczność w magiczną atmosferę muzyki rozrywkowej od lat 30-tych do 60-tych XX wieku, a solistka podczas koncertów dzieli się z publicznością ciekawostkami na temat muzyki tamtych lat, wykonawców i samych utworów.