Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Ferie on-line z MCK

Ferie on-line z MCK

tło2

W związku z trwającą epidemią Miejskie Centrum Kultury w Płońsku przygotowało
ofertę feryjną w formie on-line, jak niżej:

Pracownia Artystyczna „I piętro” tradycyjnie przygotowała dla dzieci i młodzieży zajęcia plastyczno-manualne oraz krawieckie, które będą zamieszczane na FB w formie prezentacji/filmiku.
Uczestnicy wirtualnych zajęć będą mogli nadsyłać zdjęcia wykonanych prac, które zostaną zaprezentowane w formie mini wystawy na Fb.

Kolejną propozycją będą KONKURSY Z NAGRODAMI:

• Konkurs plastyczny – „Podróż do zimowej krainy” – dla dzieci w wieku 7-11 lat . Regulamin – zobacz

• Konkurs fotograficzny – „PIĘKNO CODZIENNOŚCI” – niezwykły świat zwykłych rzeczy – dla młodzieży w wieku 12-18 lat
Zdjęcia prac byłyby przesyłane na e-maila i oceniane a nagrody do odebrania po otwarciu domu kultury. Regulamin – zobacz 
Wszystkie prace będą zaprezentowane na Fb.

„Tajemnicza układanka” – to jeszcze jedna feryjna propozycja dla najmłodszych.
Codziennie w okresie trwania ferii w materiałach udostępnianych na profilu dodane będą dwa elementy układanki, z których na koniec dzieci muszą odczytać całe hasło – pytanie i wraz z nim przesłać do nas w komentarzu odpowiedź.

Konkurs wokalny
„Co mi w duszy gra” – rozśpiewane ferie
Konkurs dla wokalistów, którzy będą mogli nadesłać na adres MCK nagrania audio lub video własnych wykonań piosenek o dowolnej tematyce.
Głównymi nagrodami dla laureatów konkursu będą profesjonalne nagrania w Studio MCK.

Zabawy dla każdego czyli ,,Pokaz mody z domowej komody’’oraz ,,Ferie z pamiętnika’’

Pokaz mody z domowej komody – każda osoba na podstawie wybranego przez siebie zdjęcia idola np. aktora, wokalisty, muzyka, postaci bajkowej czy filmowej, za pomocą dostępnych w domu rzeczy, spróbuje jak najlepiej upodobnić się do postaci na zdjęciu (bez użycia gotowych strojów).
Swoje zdjęcie wraz ze zdjęciem postaci należy przesłać na adres e-mail: ferie@mckplonsk.pl Zdjęcia zostaną zaprezentowane na Fb MCK.

Ferie z pamiętnika – uczestnicy zabawy przesyłają kilka zdjęć z ferii zimowych z poprzednich lat złączonych w jedno zdjęcie na adres e-mail: ferie@mckplonsk.pl Zdjęcia zostaną zaprezentowane na Fb MCK. Oglądający w komentarzach będą odgadywać miejsca, w których te zdjęcia były zrobione.

MCK od kuchni – zakątki nieznane na Twoim ekranie
Kino Kalejdoskop – „Po drugiej stronie ekranu”
– ponieważ w okresie ferii nie możemy wyświetlać filmów w naszym kinie chcemy przybliżyć techniczną stronę jego funkcjonowania i oprowadzić was wirtualnie po miejscach ogólnie niedostępnych.

Kolejne tajniki pracy MCK zdradzimy podczas Warsztatów pracy na scenie (obycie z mikrofonem, światłem itd.).

„Opera w pigułce” – to projekt przygotowany przez Fundację Maestra, którego celem jest zapoznanie publiczności z operą jako dziedziną sztuki, obejmującą całość muzyczną, scenografię, przedstawienie libretta. Materiał opracowany jest przez muzyków, solistów scen operowych i zostanie udostępniony w postaci filmu na Fb MCK.
Projekt współfinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Nie zabraknie również spektakli teatralnych online. Przygotowaliśmy dwie propozycje Teatru Forma: Pokaz magii i iluzji z gościem Chase z Psiego Patrolu oraz klasyczną bajkę „Legenda o Smoku Wawelskim”.

Zwiedzanie na ekranie
Te ferie są dla nas wszystkich inne niż zwykle. Nadal musimy pozostać w domach i nie możemy odwiedzać teatrów, muzeów czy filharmonii. Dlatego proponujemy „Zwiedzanie na ekranie” czyli wirtualny spacer po najciekawszych i najsłynniejszych przybytkach sztuki z bogatej oferty Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

23. Noworoczny Koncert Kolęd on-line – na zakończenie ferii
Od ponad 20 lat w styczniu Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Con Grazia” pod dyrekcją Leszka Kalkowskiego prezentowała się płońskiej publiczności w noworocznym koncercie kolęd, dlatego w tym roku nie może być inaczej.
23. Noworoczny Koncert Kolęd, tym razem w wersji on-line, odbędzie się 17 stycznia 2021 o godz. 15.30.