Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Finał WOŚP w Płońsku

Finał WOŚP w Płońsku

DSC_7223

W niedzielę 29 stycznia po raz trzydziesty pierwszy zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak zawsze tego dnia było sporo atrakcji, a na ulicach kwestowali wolontariusze z puszkami i czerwonymi serduszkami.

Od godz. 8.00 do 14.00 datki do puszek WOŚP na nowoczesny sprzęt do walki z sepsą zbierało 124 wolontariuszy: ze Szkoły Podstawowa nr 2 w Płońsku, Szkoły Podstawowa nr 3 w Płońsku, Szkoły Podstawowa nr 4 w Płońsku, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Płońsku, I LO im. H. Sienkiewicza w Płońsku, Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku, Językowo – Sportowego Niepublicznego Przedszkola ,,Mali Giganci”, Niepublicznej Szkoły Podstawowej Żywioły, Szkoły Podstawowej w Baboszewie, Szkoły Podstawowa w Lisewie, Hufca Pracy w Płońsku, LCS Płońsk, Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlinie oraz wolontariusze z Załusk i sympatycy Orkiestry.

Od godz. 16.00 w sali widowiskowo-kinowej odbywały się koncerty, pokazy i występy taneczne. Wystąpili: AKSAMITKI wokalistki z Ukrainy – Tania, Marharyta, Ania i Maciej Pruchniewicz – gitara, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Płońsku, Szkoła Muzyki i Tańca NUTKA, Skorp Dance Studio Płońsk, TUTU BALET, Mażoretki DIAMENT MCK Płońsk oraz Sportowy Klub Tańca Towarzyskiego START.

Nie zabrakło również pokazu ratownictwa medycznego, strefy LCS, Studia WOŚP Radia Płońsk. Płońszczanie nigdy nie zawiedli więc i tym razem.

Zebraliśmy kwotę 133. 460, 38 .

Poczęstunek dla wolontariuszy ufundowali: Bistro Kultura MCK, Nieskromne Smaki Restauracja – Hotel oraz Mondelez Interiational.