Koncert finałowy 11. Międzynarodowego Festiwalu Organowego św. Michała Archanioła
Koncert finałowy 11. Międzynarodowego Festiwalu Organowego św. Michała Archanioła

W niedzielę, 22 września w kościele parafii św. Michała Archanioła w Płońsku odbył się ostatni koncert w ramach tegorocznego Festiwalu. W koncercie finałowym wybrzmiały skrzypce i organy, na których mistrzowsko zagrali 𝐌𝐚𝐫𝐭𝐚 𝐉𝐞𝐳𝐢𝐞𝐫𝐬𝐤𝐚-𝐆𝐞̨𝐛𝐬𝐤𝐚 (skrzypce) oraz 𝐀𝐝𝐚𝐦 𝐒𝐚𝐝𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢 (organy). Artyści byli owacyjnie oklaskiwani przez publiczność. W kościele rozbrzmiały utwory sławnych kompozytorów m.in.: A. Vivaldiego, J.S. Bacha, W. A. Mozarta i innych.
Koncerty prowadził ks. dr Marcin Sadowski, wprowadzając odbiorców w nastrój i piękno utworów. Uczestnicy koncertów mogli nie tylko usłyszeć, ale zobaczyć na ekranie grę muzyków z bliska. Więcej zdjeć…
Kierownictwo artystyczne – dr Adam Sadowski.
Marta Jezierska – Gębska – skrzypaczka i altowiolistka, nauczyciel muzyki oraz logopeda.
Pochodzi z Gdyni, gdzie ukończyła Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w klasie skrzypiec i altówki.
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie skrzypiec prof. zw. dr hab. Małgorzaty Skorupy oraz dr hab. Karoliny Piątkowskiej – Nowickiej oraz Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie altówki prof. nadzw. dr hab. Wojciecha Kołaczyka. Od 2015 roku bierze udział w licznych koncertach, festiwalach oraz nagraniach płytowych jako muzyk orkiestrowy grając zarówno na skrzypcach jak i na altówce. Oprócz działalności koncertowej jej aktywność zawodowa obejmuje również edukację muzyczną. Spełnia się jako nauczyciel muzyki zarówno w liceum jak i w szkole podstawowej.
Adam Sadowski – organista, doktor nauk społecznych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego. Dyplom magisterski uzyskał w roku 2010. W 2014 roku również w gdańskiej Akademii Muzycznej ukończył Podyplomowe Studia w zakresie Interpretacji Organowej.
W latach 2012 – 2016 odbył studia doktoranckie w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. W 2018 roku uzyskał stopień doktora nauk społecznych w zakresie psychologii, broniąc z wyróżnieniem rozprawę doktorską pt. Cechy temperamentu i osobowości a poziom perfekcjonizmu i tremy u muzyków różnych specjalności. Jego zainteresowania skupiają się wokół psychologicznych uwarunkowań wykonawstwa muzycznego.
Jest autorem wydanej w 2020 roku książki pt. Perfekcjonizm i trema u muzyków różnych specjalności. Ma w swoim dorobku publikacje naukowe w literaturze polskiej i angielskiej. Jest również autorem projektu edukacyjnego pt. #Ćwiczyć, ale jak?, w ramach którego powstały Planer Ćwiczeń Muzycznych oraz Pamiętnik Ćwiczeń Muzycznych. Od 2024 roku jest konsultantem CEA Centrum Edukacji Artystycznej ds. ćwiczenia utworów i przygotowania do występu.
Stypendysta Miasta Sopot dla twórców kultury. Występuje jako solista i kameralista w ramach Międzynarodowych Festiwali Muzyki Organowej i Kameralnej.
Pełni funkcję organisty parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Sopocie Kamiennym Potoku. Jest dyrygentem chóru Świętego Ojca Pio oraz założycielem Stowarzyszenia Promień Sztuki. Sprawuje kierownictwo artystyczne nad „Festiwalem organowym św. Michała Archanioła” w Płońsku, „Sopockimi Wieczorami Organowymi” oraz „Ciechanowskimi Wieczorami Organowymi”.