Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Koncert Papież jakiego nie znamy… Śpiewnik Papieski Teatru ES z Siedlec

Koncert Papież jakiego nie znamy… Śpiewnik Papieski Teatru ES z Siedlec

122255622_2741059676166705_4672584634429167038_o

W poniedziałek, 19 października w sali widowiskowo-kinowej, przed płońską publicznością wystąpili soliści Teatru ES z udziałem Chóru Miasta Siedlce, w utworach skomponowanych i zaaranżowanych przez Waldemara Koperkiewicza do słów Karola Wojtyły.
Projekt „Śpiewnik Papieski” to dzieło wyjątkowe, powstałe z wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II. To 11 utworów z poezją Karola Wojtyły, do której muzykę napisał Waldemar Koperkiewicz.
Spektakl był przykładem szczególnego wyczucia i umiejętności łączenia głębi poetyckich fraz z naprawdę dobrą muzyką. Przebojowe wykonanie utworów, różnorodność aranżacji muzycznych, a także oprawa sceniczna wzbudzały wzruszenie, a zarazem tęsknotę za światem pontyfikatu Jana Pawła II. Całość widowiska świetnie dopełniała projekcje materiałów filmowych oraz zdjęć od momentu powołania Karola Wojtyły na Papieża, poprzez Jego pielgrzymki i działalność kapłańską, skończywszy na pogrzebie i beatyfikacji oraz znakomicie przypomniane przez aktorów Teatru ES żartobliwe sytuacje z życia codziennego Papieża. Więcej zdjęć…