Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Koncert Silent Tears /Ciche łzy/ – Ostatnie Tango w Jidisz

Koncert Silent Tears /Ciche łzy/ – Ostatnie Tango w Jidisz

Payadora Tango Ensemble, photo by Peter Yuan

Burmistrz Płońska zaprasza w środę, 19 czerwca o godz. 18.00 do sali widowiskowo-kinowej na koncert Silent Tears – Ostatnie Tango w Jidisz w wykonaniu zespołu Payadora Tango Ensamble.
Występią:
Olga Avigail Mieleszczuk – wokal (Polska/Izrael)
Payadora Tango Ensamble (Kanada):
Rebekah Wolkstein – skrzypce, Drew Jurecka – bandoneon, aranżacje, Joseph Philips – kontrabas, Clark Schaufele – pianino
Narrator, producent: Dan Rosenberg (Kanada)

Bilety – 10 zł do nabycia w kasie lub na Kup bilet.

„Ciche łzy”/Silent Tears to projekt muzyczny powstały we współpracy kanadyjskich i polskich artystów oraz badaczy z inspiracji producenta muzycznego z Toronto – Daniela Rosenberga. Wykorzystuje poezję napisaną przez Ocalałych z Holokaustu. Większość piosenek jest oparta na dzienniku z czasów wojny Melanii Wessenberg, obecnie zamieszkałej w Toronto Molly Applebaum. Urodzona w 1930 roku ukrywała się wraz z kuzynką pod ziemią w przypominającej trumnę małej, drewnianej skrzyni w polskim gospodarstwie w Dąbrowie Tarnowskiej w latach 1942-44.
Muzyka jest inspirowana polskimi przedwojennymi tangami w nowych aranżacjach.
Projekt zyskał międzynarodowe uznanie, m.in.: otrzymał nagrodę za najlepszą płytę World Music 2023 w Niemczech, Bubbe Awards – Grammy piosenki Jidisz w San Paulo w Brazylii, najlepszy album Folk Roots.