Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Lato z lokalnymi twórcami

Lato z lokalnymi twórcami

1

W piątek, 1 lipca w sali wystawienniczej odbył się wernisaż wystawy malarstwa Zdzisława Wiśniewskiego Mazowieckie Krajobrazy.
Wystawę  można oglądać do 7 sierpnia 2022.
Artysta tak mówi o sobie:

Urodziłem się w 1947r. w Płońsku. W roku 1972 zamieszkałem w Małej Wsi w powiecie płockim, tam mieszkam do dziś. Malarstwem zainteresowałem się ponad 20 lat temu. Początki były dla mnie bardzo trudne z uwagi na niedostępność farb czy innych materiałów (pędzle, sztalugi…) w mojej okolicy. Brak bejtramów spowodował pójście w stronę wykorzystania tego co miałem wokół siebie; deszczółek, skrzynek po cytrusach, desek. Farby początkowo wykonywałem sam z różnych pigmentów. Wpadłem również na pomysł malowania na jednorazowych talerzykach, co stało się moim znakiem rozpoznawczym. Moje zainteresowanie malarstwem zauważył Sławomir Zembrzuski i namówił mnie do przystąpienia do Stowarzyszenia ART PŁONA w Płońsku.
Wtedy zacząłem poszerzać swoją wiedzę, umiejętności i działalność. Rozpocząłem współpracę ze szkołami i przedszkolami. Prowadziłem warsztaty na jarmarkach, festynach i innych wydarzeniach m.in. w Góraszce, na pikniku studenckim SGGW w Warszawie, na Jarmarku Raciąskim, ramach Mazowieckich, Dni Rolnictwa na Poświętnym i wielu innych. Moje prace były prezentowane na dożynkach gminnych i powiatowych w regionie, na wystawach zbiorowych Stowarzyszenia ART PŁONA, wiele z nich znajduje się w Urzędach Gmin oraz w kolekcjach prywatnych. W latach 2009 -2019 pełniłem funkcję prezesa ART PŁONY. Moja działalność była tematem programów w Teleexpressie oraz w Kurierze Mazowieckim
Za działalność na rzecz województwa mazowieckiego zostałem odznaczony Złoty Krzyż Zasługi RP oraz wyróżniony zostałem medalem „Pro Masovia” przez Marszałka Adama Struzika oraz medalem honorowym m. Bolesława Chomicza nadanym przez Waldemara Pawlaka.