Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Plener malarski dla dzieci ,,Płońsk na płótnie”

Plener malarski dla dzieci ,,Płońsk na płótnie”

Plener na stronę

Kolejna odsłona pleneru malarskiego, tym razem dla młodych artystów w sobotę, 12 czerwca 2021 r. w godz. 10.00 -13.00.
Plener jest organizowany w ramach projektu, który obejmuje m.in przebudowę i remont zespołu zabytkowych budynków dawnego dworca PKP oraz wieży ciśnień. W budynku dworca do 2023 roku powstanie muzeum ziemi płońskiej, a w wieży ciśnień – obserwatorium i planetarium dla miłośników astronomii.
W ramach projektu odbywają się 2 plenery oraz towarzyszące im wystawy. Będą to wydarzenia kulturalne, które poprzez twórczość malarską mają utrwalić obecny, a w 2023 roku zrewitalizowany historyczno-architektoniczny wizerunek tej charakterystycznej części naszego miasta.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Poprawa dostępności do zasobów kultury w Płońsku” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Kultura” Działanie 1 „Poprawa zarządzania dziedzictwem kulturowym”.
Projekt realizowany jest przez Gminę Miasto Płońsk w partnerstwie z Miejskim Centrum Kultury w Płońsku oraz University College for Green Development z Bryne w Norwegii.