Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Wernisaż prac uczestników pleneru

Wernisaż prac uczestników pleneru

2 (2)

Plener malarski ,,Płońsk na płótnie”, który odbywał się w dniach 29 i 30 maja w Płońsku, zakończył się wernisażem prac uczestników w sali wystawienniczej MCK.

Na wystawie znalazły się zarówno prace powstałe podczas pleneru jak również wybrane prace prezentujące styl i techniki każdego z artystów.
Gościliśmy 15 artystów malarzy z kraju i zagranicy, którzy w swoich pracach uwiecznili piękno naszego miasta : Anna Sobol – komisarz, Elżbieta Owczarek, Piotr Rembieliński, Tomasz Januszewski, Janusz Błaszczak, Maria Dziopak, Serge Vasilendiuc, Tomasz Awdziejczyk, Tamara Baczkowska-Urban, Maria Niedźwiedź-Suchońska
Piotr Romanowski, Janusz Dziurawiec, Liliana Soja, Danuta Popławska, Michał Ostaniewicz.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu obejmującego remont zabytkowego dworca PKP i wieży ciśnień. Do 2023 r. w budynku dworca powstanie muzeum ziemi płońskiej, a w wieży ciśnień – obserwatorium i planetarium.
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Poprawa do zasobów dostępności do zasobów kultury w Płońsku” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu ,,Kultura”, Działanie 1 ,,Poprawa zarządzania dziedzictwem kulturowym”.
Projekt realizowany jest przez Gminę Miasto Płońsk w partnerstwie z Miejskim Centrum Kultury w Płońsku oraz University College for Green Development z Bryne w Norwegii.