Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Wernisaż wystawy

Wernisaż wystawy

Ela Owczarek zaproszenie1

Miejskie Centrum Kultury w Płońsku zaprasza wyjątkowo w sobotę, 21 maja o godz. godz. 18.00 na wernisaż wystawy Elżbiety Owczarek „Moje Medytacje”.
Wystawa potrwa do 26 czerwca 2022r.
„Moje prace są jak wewnętrzna podróż – opowiedziana kolorami, światłem, przezroczystościami i geometrią zamienionej w abstrakcję rzeczywistości. W artystyczną wypowiedź wplatam żywioły powietrza, wody, ognia, ziemi i …siebie. Dzieła wykonane są pełne dobrego przekazu, emanują ciepłem. Przed takim dziełem można po prostu być, tu i teraz, medytować..’’ – mówi artystka.
Elżbiety Owczarek mieszka w Warszawie, pracuje zawodowo i tworzy. Dyplom z malarstwa uzyskała u prof. Apoloniusza Węgłowskiego oraz aneks z grafiki warsztatowej u prof. Andrzeja Markiewicza na Wydziale Sztuki w Uniwersytecie T-H w Radomiu. Uczęszczała też do pracowni grafiki warsztatowej oraz tkaniny w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wcześniej w Centrum Pedagogicznym SGH w Warszawie ukończyła studia podyplomowe oraz stacjonarne studia w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
Należy do Oddziału Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków, gdzie jest przewodniczącą SK OW. Wystawia w sekcjach artystycznych Oddziału Warszawskiego ZPAP i Grupach Twórczych PositiveArt i Medytacje. Brała udział w ponad 150 wystawach zbiorowych i 25 indywidualnych w kraju i zagranicą. Kuratorka wystaw, laureatka wyróżnień artystycznych. Jej prace są w muzeach i prywatnych zbiorach.