Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Wernisaż wystawy malarstwa

Wernisaż wystawy malarstwa

Zaproszenie malarstwo Anita Zawadzka

Pasjonatów sztuki zapraszamy w piątek, 26 kwietnia o godz. 18.00 do sali wystawienniczej na wernisaż wystawy malarstwa ,,Gra w miłość’’ Anity Zawadzkiej.

Artystka maluje farbami akrylowymi, przede wszystkim pejzaże, martwą naturę ale największą miłością jest abstrakcja czyli powidoki rzeczywistości. Wrażeniowość, to klucz do jej malarstwa. Przedmiot, pejzaż, emocja to tylko punkt wyjścia dla swoistej improwizacji na jego temat.
Obrazy do projektu „Gra w miłość” powstały na podstawie tekstów wierszy i muzyki jako dopełnienie, Słowo – Muzyka – Obraz. Wiersze dedykowane miłości o wielu obliczach, napisane przez dziesięciu poetów, oplecionych muzyką. Jeden wiersz to jedna piosenka, to jeden obraz. Ideą obrazów jest przedstawienie miłości w sposób niekonwencjonalny i abstrakcyjny.

Anita Zawadzka – malarka ,ceramiczka, pedagog, ur. 11.05.1977r. w Lidzbarku Welskim, mieszka i tworzy w Wielkim Łęcku.
Ukończyła  Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni dr hab. Grażyny Kręczkowskiej. To właśnie jej spojrzenie na przedmiot, kompozycję, kolor odcisnęło największy wpływ na moje malarstwo. Inspirowali mnie również J.Malczewski, Z.Beksiński czy też W.Podkowiński, J.Chełmoński i wielu innych.
Od 2013 roku miała kilka indywidualnych wystaw min.
• wystawa malarska na ASP w Gdańsku 2013r. dyplom „Martwa natura”
• wystawa malarska w MGOK w Lidzbarku 2015r. „Jak namalować powietrze”
• wystawa malarska w Brodnickim Domu Kultury 2016r.
• wystawy malarskie w MULTITECE w Działdowie 2017r.
• wystawy malarskie w Bibliotekach w Płośnicy, Gródkach ,2017,2019
• wystawa malarska w MULTITECE w Działdowie 2019r.
• wystawa malarstwa MDK w Działdowie 2024r. „Gra w miłość”, projekt z ArtMusic i Działdowską Kuźnią Słowa do płyty „Gra w miłość”

„Malując uruchamiam proces, którego rezultatów nie jestem w stanie przewidzieć. Uczestniczę w nim, określam i kontroluję warunki, w jakich się odbywa, ale po pewnym czasie pracy obraz zaczyna żyć swoim autonomicznym rytmem, nabiera własnej dynamiki. Jego elementy niejako szukają swych kształtów, koloru, są otwarte na nieskończoność kombinacji, przetworzeń, na wielość rozstrzygnięć ich wzajemnych relacji, na ich stawanie się lub zanikanie w bezforemność.” (Grażyna Kręczkowska).