Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Wieczór z Gwiazdami

Wieczór z Gwiazdami

240819507_2971398569799480_7791297817301583674_n

W ramach projektu „Wieczór z Gwiazdami’’ 28 sierpnia w płońskim MCK odbyły się występy lokalnych wykonawców.
Na scenie pojawiły się młode talenty muzyczne – Alan Cyprysiak, Żaneta Domańska z zespołem w składzie: Piotr Grudziński, Maciej Łukasiewicz, Mikołaj Jakubowski, Marcin Kwaśny, Monika Sadowska, Katarzyna Wiącek a w duecie z Maciejem Pruchniewiczem wystąpił James Brierley.
Gwiazdą wieczoru był Michał Milowicz.
Oprócz koncertów muzycznych można było zobaczyć film „Narodziny gwiazdy” i zapoznać się ciekawostkami o prawdziwych gwiazdach przedstawionymi przez Koło Miłośników Astronomii im. J. W. Jędrzejewicza m.in.: popatrzeć przez teleskop na księżyc, zobaczyć Jowisza, potrzymać w dłoni meteoryty, które spadły w różne przypadkowe miejsca świecie a prezentowane były podczas spotkania, na slajdach obejrzeć krater w Arizonie i wykrywaczem metalu zbadać, który z kamieni to prawdziwy przybysz z galaktyki – zobacz.

Relacja filmowa z wydarzenia:

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Poprawa dostępności do zasobów kultury w Płońsku” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Kultura” Działanie 1 „Poprawa zarządzania dziedzictwem kulturowym”. Projekt realizowany jest przez Gminę Miasto Płońsk w partnerstwie z Miejskim Centrum Kultury w Płońsku oraz University College for Green Development z Bryne w Norwegii.