Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

17. DNI PATRONA MIASTA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

17. DNI PATRONA MIASTA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Zrzut ekranu 2022-09-8 o 12.11.42

Jarmark św. Michała Archanioła – powrót do korzeni. Festiwal Sztuki Ludowej.

W niedzielę, 25 września zapraszamy na  główne obchody  17. Dni Patrona Miasta św. Michała Archanioła. Od godz. 13.00 na  Jarmarku  św. Michała będzie można nabyć wyroby rękodzielnicze, lokalnych twórców m.in. ceramikę, rzeźby w drewnie, wyroby kowalstwa artystycznego, biżuterię, obrazy  i wiele innych. 

W tym dniu zaprezentują się uczniowie płońskich szkół i przedszkoli, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Con Grazia” wraz z Mażoretkami, a od godz. 16.00 zapraszamy na koncerty w folkowo-rokowym stylu. Wystąpi olsztyński zespół HORPYNA grają muzykę z pogranicza ukraińskiego folk-rocka przeplatanego autorskimi kompozycjami oraz FUTURE FOLK wykonujący elektroniczną muzykę taneczną z gatunku drum’n’bass i dubstep z wpływami folku góralskiego. 

Nie zabraknie również innych atrakcji m. in. pokazy tańców dawnych, czy też bicie okolicznościowej monety.

„Jarmark św. Michała Archanioła – powrót do korzeni. Festiwal Sztuki Ludowej” to kolejne wydarzenie kulturalno-edukacyjne realizowane w ramach projektu pn. „Poprawa dostępności do zasobów kultury w Płońsku” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura”.

Organizatorzy: Miejskie Centrum Kultury Płońsk, Urząd Miasta Płońsk w partnerstwie z University College for Green Development z Bryne w Norwegii
Współpraca: Hotel Martex w Płońsku

Patronat medialny: Radio Płońsk, gazety lokalne; Płońszczak i Extra Płońsk oraz portal Płońsk w Sieci