Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Wernisaż – Płynąć z nurtem

Wernisaż – Płynąć z nurtem

Zaproszenie Anna Wydrzyńska

Zapraszamy w piątek, 23 września o godz. 18.00 do sali wystawienniczej MCK na wernisaż wystawy Anny Wydrzyńskiej „Płynąć z nurtem” 

Anna Wydrzyńska:

„Jestem rodowitą ciechanowianką, tu mieszkam i tworzę. W mojej kolekcji można  znaleźć obrazy tekstylne, akwarelowe oraz wykonane w technice ALKOHOL INK. Ta ostatnia technika to moja największa miłość. 

Każdy projekt w Technice Alkohol Ink czerpie z bogactwa sztuki współczesnej, ekspresjonizmu abstrakcyjnego, gdzie spontaniczny czy wręcz podświadomy akt twórczy był najważniejszą cechą prawdziwego dzieła sztuki. Na początku musiałam nauczyć się płynąć wraz z kierunkiem przepływu  atramentu. Atramenty alkoholowe mają własne zdanie i nigdy nie robią dokładnie tego, czego oczekujemy. 

Wielobarwne abstrakcje, bukiety kwiatów, motywy animalistyczne czy żywioły natury osiągają efekty trójwymiarowości, nierzadko poruszając się wraz z widzem. 

Zapraszam do obcowania z pięknem ekspresji Alkohol Ink”

Prace Anny Wydrzyńskiej można znaleźć między innymi w galerii Alkohol Ink  „33 Łódź”,  w zbiorach prywatnych oraz na wystawach czy targach sztuki. 

Wystawy:

  • 2022 –  Targi Designu WZORY w Warszawie
  • 2022 – wystawa indywidualna „Wierszem malowane” – muzeum Romantyzmu w Opinogórze 
  • 2021 – wystawa indywidualna  „Drugi Stan Rzeczy” – PCKiSZ w Ciechanowie 

Wystawę będzie można oglądać do 16 października.