Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Chrześcijański Horacy z Mazowsza

Chrześcijański Horacy z Mazowsza

285852935_3172584819680853_4687029399007559321_n

W uroczystości wzięli udział pisarze i uczeni z Polski i zagranicy, władze miasta, powiatu płońskiego. Imprezę poprowadził aktor Maciej Gąsiorek.
Na XVI Międzynarodowy Konkurs Poetycki „O Laur Sarbiewskiego” zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Płońsku i Akademię Europaea Sarbieviana w Sarbiewie, wpłynęło w kategorii poezja w języku polskim związana z postacią i twórczością Macieja Kazimierza Sarbiewskiego, 15 zestawów poezji ( po trzy wiersze w zestawie) oraz 6 wierszy o Płońsku.
Laureatami nagród zostali:
I nagrody – Tomasz Lorenc, Łódź
II nagrody – Tadeusz Dejnecki, Płock
III nagrody – Michał Poniński, Wola Mrokowska
zaś wyróżnienie otrzymał
– Arkadiusz Stosur, Nowy Sącz.
Wyróżnienie specjalne za wiersz o Płońsku otrzymała Jolanta Michalska, Płock.
W tym roku po raz piaty konkurs organizowany był w języku łacińskim. Ogółem na konkurs w kategorii łacińskiej wpłynęło 6 zgłoszeń z 4 krajów: Polska (3), Włochy (1), Austria (1), Niemcy (1).
Jury w składzie: Marcin Loch (przewodniczący), Cecilie Koch, Paolo Pezzuolo przyznało nagrody: nagrodę główną otrzymał Martin Freundorfer z Austrii a wyróżnienie Florindo Di Monaco z Włoch.
Po części oficjalnej odbył się koncert Urszuli Makosz z zespołem.
Poczęstunek dla gości przygotowali pracownicy Bistro Kultura. Więcej zdjęć…

Festiwalowy wieczór zakończyła Noc poetów, podczas której poeci w tym laureaci konkursu „O Laur Sarbiewskiego” czytali własne utwory. Oprawę muzyczną zapewniło Curly Cale w składzie: James Brierley i Maciej Pruchniewicz. Więcej zdjęć…