Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Koncert z cyklu Swing Club na Mazowszu

Koncert z cyklu Swing Club na Mazowszu

1

W poniedziałek, 28 czerwca w sali widowiskowo-kinowej z jazzowym koncertem dla płońskiej publiczności wystąpiło Trio Wojciecha Gogolewskiego w projekcie muzycznym „Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego – Skaldowie na jazzowo”.
Artyści przenieśli nas w niezwykły muzyczny świat Skaldów. Jazzowe aranżacje, zdawało się tak dobrze znanych utworów, pokazały jak duży potencjał drzemał w przebojach Skaldów.
„Cała jesteś w skowronkach”, „Z kopyta kulig rwie” i „Dopóki jesteś” to utwory, które rozbrzmiewały w poniedziałkowy wieczór w zaskakujących jazzowych aranżacjach.
Wystąpili: Wojtek Gogolewski – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas, gitara basowa oraz Adam Lewandowski – perkusja. Więcej zdjęć…

O swoim projekcie Wojciech Gogolewski pisze: „Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego to hołd oddany najciekawszej i (moim zdaniem ) najlepszej polskiej grupie rockowej późnych lat 60-tych i 70-tych. Bazując na niewyczerpanych źródłach pomysłów Andrzeja Zielińskiego dokonaliśmy transkrypcji piosenek Skaldów na trio jazzowe. Harmonia i rytmika oryginalnych wykonań, trafiając na jazzowy grunt samoczynnie poddała się innemu feelingowi i czasom. The Beatles, do których śmiało można porównać naszych Skaldów doczekali się tysięcy wersji swoich utworów a teraz przyszedł czas na Skaldów. Utwory takie jak Cała jesteś w skowronkach, Medytacje wiejskiego listonosza czy Kulig to dzieła, które od dawna powinny znajdować się na czele listy najczęściej granych standardów.
Do projektu zaprosiłem wybitnych muzyków, którzy zrealizowali swoje zadania z największą rzetelnością, feelingiem i kulturą. Adam Lewandowski jest perkusistą, któremu znaczenie słowa „time” jakby wszczepiono pod skórę. Paweł Pańta to wspaniały muzyk, improwizator i melodyk. Jestem dumny, że mogę pracować z takimi ludźmi.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Współorganizator: Miejskie Centrum Kultury w Płońsku
Współfinansujący: STOART
Patronat medialny: TVP Kultura