Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Koncert z cyklu Swing Club na Mazowszu

Koncert z cyklu Swing Club na Mazowszu

plakat_Swing Club_Płońsk_06_czerwiec_2021-1 - Kopia

Już w poniedziałek, 28 czerwca o godz. 18.00 w sali widowiskowo-kinowej TRIO WOJCIECHA GOGOLEWSKIEGO zaprezentuje się płońskiej publiczności w projekcie muzycznym „Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego Skaldowie na jazzowo”.

Wstęp biletowany. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie lub na https://ckp.systembiletowy.pl/

O swoim projekcie Wojciech Gogolewski pisze: „Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego to hołd oddany najciekawszej i (moim zdaniem ) najlepszej polskiej grupie rockowej późnych lat 60-tych i 70-tych. Bazując na niewyczerpanych źródłach pomysłów Andrzeja Zielińskiego dokonaliśmy transkrypcji piosenek Skaldów na trio jazzowe. Harmonia i rytmika oryginalnych wykonań, trafiając na jazzowy grunt samoczynnie poddała się innemu feelingowi i czasom. The Beatles, do których śmiało można porównać naszych Skaldów doczekali się tysięcy wersji swoich utworów a teraz przyszedł czas na Skaldów. Utwory takie jak Cała jesteś w skowronkach, Medytacje wiejskiego listonosza czy Kulig to dzieła, które od dawna powinny znajdować się na czele listy najczęściej granych standardów.
Do projektu zaprosiłem wybitnych muzyków, którzy zrealizowali swoje zadania z największą rzetelnością, feelingiem i kulturą. Adam Lewandowski jest perkusistą, któremu znaczenie słowa „time” jakby wszczepiono pod skórę. Paweł Pańta to wspaniały muzyk, improwizator i melodyk. Jestem dumny, że mogę pracować z takimi ludźmi.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Współorganizator: Miejskie Centrum Kultury w Płońsku
Współfinansujący: STOART
Patronat medialny: TVP Kultura