Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Uroczyste otwarcie MCK

Uroczyste otwarcie MCK

2-2

W piątek, 16 października odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanej i rozbudowanej siedziby MCK w Płońsku. Uroczystość rozpoczęła etiuda teatralna ,, Alicja’’ przygotowana przez grupę teatralną „Spadochron” , która działa przy MCK. Następnie głos zabrali gospodarze: Elżbieta Wiśniewska, dyrektor MCK oraz Andrzej Pietrasik, burmistrz Płońska.
– Dom kultury to nie same mury i nawet nie nowoczesny sprzęt, jaki od niedawna posiadamy. Gdy nie mieliśmy prawie nic, powstawały spektakle, takie jak ten, który przed chwilą Państwo obejrzeliście. Nie przypadkiem to ta właśnie sztuka jest grana, jako pierwsza, i to właśnie dla Państwa, na nowej scenie zmodernizowanego domu kultury. To nasze podziękowanie za ten nowoczesny obiekt otwarty dla wszystkich i na wszystkich, bez barier architektonicznych, ale także tych mentalnych – mówiła dyrektor MCK.
Wśród zaproszonych na otwarcie domu kultury gości byli m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego i MJWPU, lokalne władze samorządowe, radni rady miejskiej w Płońsku dwóch ostatnich kadencji, ludzie kultury, projektanci, inspektorzy, prezesi miejskich spółek, dyrektorzy miejskich szkół i instytucji oraz jednostek i instytucji o zasięgu powiatowym, służby mundurowe, księża z płońskich parafii. Podziękowaniom jak i gratulacjom nie było końca. Na zakończenie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta ,,Con Grazia’’ oraz mażoretki. Po części oficjalnej nastąpiło przecięcie wstęgi, poświęcenie budynku oraz zwiedzanie budynku. Wiecej zdjęć…. Zobacz prezentację MCK – tutaj