Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Wydarzenia – ostatnio zakończone

Wystawa prac uczestników zajęć plastycznych

W piątek, 21 czerwca o godz. 17.00 w Galerii Fotografii na piętrze odbędzie się wernisaż wystawy prac uczestników zajęć plastycznych, podsumowujący sezon artystyczny 2023/2024. Na wystawie będzie można podziwiać prace rysunkowe i malarskie ponad 70 uczestników zajęć, którzy zaprezentują efekty swojego talentu, umiejętności i kreatywności.

Witajcie wakacje!

Początek lata, początek wakacji to tradycyjnie okazja do zorganizowania imprezy otwarcia naszych wakacyjnych przedsięwzięć. W tym roku chcemy powitać lato i wakacje koncertami adresowanymi do tych wszystkich, dla których właśnie wtedy rozpoczyna się czas wolny. Zapraszamy w piątek, 21 czerwca o godz. 17.00 na teren przy MCK i MCSiR. Wystąpią: STEFANO TERRAZZINO, DEFIS, ALAN CYPRYSIAK, PŁOCKA TEAM. Ponadto: strefa rozrywki dla dzieci, gastronomia.

Koncert Silent Tears /Ciche łzy/ – Ostatnie Tango w Jidisz

Burmistrz Płońska zaprasza w środę, 19 czerwca o godz. 18.00 do sali widowiskowo-kinowej na koncert Silent Tears – Ostatnie Tango w Jidisz w wykonaniu zespołu Payadora Tango Ensamble. Występią: Olga Avigail Mieleszczuk – wokal (Polska/Izrael) Payadora Tango Ensamble (Kanada): Rebekah Wolkstein – skrzypce, Drew Jurecka – bandoneon, aranżacje, Joseph Philips – kontrabas, Clark Schaufele – pianino Narrator, producent: Dan Rosenberg (Kanada) Bilety – 10 zł do nabycia w kasie lub na Kup bilet. „Ciche łzy”/Silent Tears to projekt muzyczny powstały we współpracy kanadyjskich i polskich artystów oraz badaczy z inspiracji producenta muzycznego z Toronto – Daniela Rosenberga. Wykorzystuje poezję napisaną przez Ocalałych z Holokaustu. Większość piosenek jest oparta na dzienniku z czasów wojny Melanii Wessenberg, obecnie zamieszkałej w Toronto Molly Applebaum. Urodzona w 1930 roku ukrywała się wraz z kuzynką pod ziemią w przypominającej trumnę małej, drewnianej skrzyni w polskim gospodarstwie w Dąbrowie Tarnowskiej w latach 1942-44. Muzyka jest inspirowana polskimi przedwojennymi tangami w nowych aranżacjach. Projekt zyskał międzynarodowe uznanie, m.in.: otrzymał nagrodę za najlepszą płytę World Music 2023 w Niemczech, Bubbe Awards – Grammy piosenki Jidisz w San Paulo w Brazylii, najlepszy album Folk Roots. Share: