Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Warsztaty edukacyjne poświęcone Dawidowi Ben Gurionowi

2 grudnia (sobota), godz. 11.00 Warsztaty edukacyjne poświęcone Dawidowi Ben Gurionowi realizowane dzięki dofinansowaniu Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce w ramach projektu pn.: „Przywracamy pamięć o dawnej społeczności żydowskiej w Płońsku – warsztaty edukacyjne w płońskim Domu Pamięci”, Dom Pamięci, ul. Warszawska 2. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: +48 505 996 699, ilość miejsc ograniczona. Uczestnicy warsztatów poznają postać Dawida Ben Guriona, w części plastycznej wykonają kolaż, zwiedzą wystawę Spójrz-Przypomnij.

Warsztaty edukacyjne cz.3

Zapraszamy na kolejne warsztaty edukacyjne w sobotę, 2 grudnia o godz. 11.00 w Domu Pamięci, w trakcie których uczestnicy poznają życie i działalność Dawida Ben Guriona, a w części artystycznej stworzą kolaże. Wydarzenie realizujemy dzięki dofinansowaniu Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce w ramach projektu pn.: „Przywracamy pamięć o dawnej społeczności żydowskiej w Płońsku – warsztaty edukacyjne w płońskim Domu Pamięci”. Warsztaty bezpłatne. Obowiązują zapisy telefoniczne: 505 996 699. Ilość miejsc ograniczona!

Miłość nie z tej ziemi

12 grudnia 2023 o godz. 19:00, sala widowiskowo-kinowa Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, ul. Płocka 50 Bilety nabycia w MCK (PŁATNOŚĆ TYLKO GOTÓWKĄ) lub na Kup bilecik Zamówienia zbiorowe: 601 294 655. Niesamowita komedia pełna niespodzianek pt. "MIŁOŚĆ NIE Z TEJ ZIEMI"! Czy miłość to siła, potrafiąca pokonać wszelkie przeszkody? Mateusz to młody, przystojny mężczyzna, który próbuje ułożyć sobie życie. Pewnego dnia odwiedza go nieoczekiwany gość... Jest nim piękna kobieta o tajemniczym imieniu Adira. Kim jest? Czy ma do wykonania jakąś misję? Dlaczego zachowuje się inaczej niż zwykłe kobiety? Mateusz jeszcze nie wie, że to niespodziewane spotkanie odmieni jego życie... Czy mimo dzielących ich różnic, bohaterowie dadzą szansę rodzącemu się uczuciu? W Płońsku wystąpią: Agata Załęcka oraz Michał Milowicz.

Wielka sława to żart…- koncert karnawałowy

2 stycznia , godz. 20.00 Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, ul. Płocka 50 Bilety do nabycia w KASIE MCK Dostępne także na Kup bilecik „Wesoły i frywolny teatr muzyczny”. W trakcie Noworocznej Gali Operetkowej „Wielka sława to żart” – Wiedeńskiej operetki czar zaśpiewają dla Państwa wybitni artyści sceny operetkowej. Ich wspaniałe głosy przeniosą nas w świat koncertów wiedeńskich, operetki, oraz musicali. „Wielka sława to żart”…tą najpopularniejszą operetkową arią świata zapraszamy miłośników muzyki na koncert okrytych nieprzemijającą sławą przebojowych arii i duetów z oper, operetek i musicali a także neapolitańskich pieśni i standardów światowej sceny pop. Usłyszymy : – „Wielka sława to żart,” – Aria ze śmiechem z operetki „La Perichole” – Czardasz Sylwii, aria z operetki „Księżniczka Czardasza” – Czardasz Ilony, aria z operetki „Hrabina Marica” – „Graj Cyganie”-aria z operetki „Hrabina Marica” – Artystki z Variete – Kuplety Barinkaya z operetki baron Cygański – Aria Boniego z operetki Księżniczka Czardasza – Duet Sylvii i Edwina z operetki „Księżniczka Czardasza” – „O mio babbino caro”- aria z op. „Gianni Schicchi” – „Rad bym pocałunki kradł” aria z operetki „Paganini” – Usta milczą dusza śpiewa z operetki Wesoła Wdówka – Walc Caton z op.”Casanova” – Time To Say Goodbye oraz inne znane….. przeboje. Wystąpią czołowi soliści polskiej sceny muzycznej: Agnieszka GABRYSIAK- sopran Sylwia NOWICKA- sopran Dawid KWIECIŃSKI – tenor Wojciech Strzelecki – tenor z towarzyszeniem charyzmatycznego pianisty Marcina WERNERA. O losach sławnych dzieł i meandrach sławy opowiadać będzie Krystyna PIETRANEK-KULIS. Nasi Artyści występują w największych polskich i światowych salach koncertowych. Jak mawiał Bogusław Kaczyński: „Ten repertuar oraz jego wykonanie jest gwarancją satysfakcji widzów.” Przeżyją Państwo wieczór pełen magii, wzruszeń i radości. Po koncercie spotkanie z Artystami, rozmowy, wspólne zdjęcia. Gwarantujemy niezapomniane wspomnienia z wieczornej gali, które pozostaną we wspomnieniach na długo. Zapraszamy fanów dobrej muzyki. Czas trwania koncertu 120 minut. Zapraszamy fanów dobrej muzyki.

26. Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek

Burmistrz Płońska zaprasza w niedzielę, 21 stycznia o g.15.00 do kościoła parafii św. M.M. Kolbego w Płońsku na 26. Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek. Wystąpi: Młodzieżowa Orkiestra Dęta ,,Con Grazia’’ pod dyrekcją Leszka Kalkowskiego, której towarzyszyć będą soliści: Agnieszka Kozłowska – sopran, prowadzenie koncertu, Martyna Ciok – wokalistka estradowa, Grzegorz Żołyniak – bas oraz Igor Pawlak – wokalista estradowy.

„Być Kobietą – Czyli Szaleństwa Dojrzałej Młodości” komedia o kobietach i nie tylko

PŁOŃSK – 22.01.2024, GODZ: 18:00, sala widowiskowo-kinowa, Miejskie Centrum Kultury w Płońsku ul. Płocka 50 VIDEO: 🎞🎭 BILETY: 🔖💶 https://www.kupbilecik.pl/…/%22By%C4%87+Kobiet%C4%85%22/ https://biletyna.pl/event/view/id/374468 „Być Kobietą – Czyli Szaleństwa Dojrzałej Młodości” To szalona komedia o kobietach i nie tylko. Sześć kobiet w dojrzałym wieku przybywa do koleżanki, aby uczcić 60-tkę przyjaciółki. Przezabawne i urocze, singielki, wdowy oraz matki i mężatki przedstawiają siebie na scenie w obliczu nieuchronnej dojrzałości, wspominając chwile swojej młodości. Spektakl łączy elementy kabaretu, musicalu i farsy. Nie zabraknie wspaniałych polskich utworów z lat 70 oraz codziennych scenek z życia każdego z nas. Zapraszamy!!

Sobota z teatrem dla dzieci – Dobre rady Lisa Witalisa

Zapraszamy na kolejne spotkanie z teatrem w sobotę, 27 stycznia o godz. 16.00 do sali widowiskowo-kinowej MCK. Dobre rady Lisa Witalisa to spektakl muzyczny z planem mieszanym, autorską muzyką i piosenkami w wykonaniu aktorów O! Teatr z Jaworzna. Bilety w feryjnej promocji – 10 zł do nabycia w kasie MCK oraz na www.mckplonsk.pl (początek sprzedaży, środa, 10 stycznia od godz. 14.30)

Zapraszamy na 32 FINAŁ WOŚP!

Już 28 stycznia po raz kolejny zagramy z największą orkiestrą na świecie. Od 8 rano kwesta uliczna wolontariuszy. Od godziny 16:00 do Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku na 32 FINAŁ WOŚP zapraszają: Skorp Dance Studio Płońsk TUTU Balet Rusty Pine Szkoła Muzyki i Tańca NUTKA High Frequency Sportowy Klub Tańca Towarzyskiego START Mażoretki Diament MCK Płońsk Grają z nami również: Komenda Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Mondelèz International LCS Płońsk Bistro Kultura A o wszystkim na bieżąco informować Was będzie RADIO PŁOŃSK Organizatorzy: MCK Płońsk Urząd Miejski w Płońsku

Wykład Płońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Słuchaczy Płońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszamy w sobotę, 10 lutego o godz. 11.00 do sali widowiskowo-kinowej na wykład pt. ,,Czerniak i inne nowotwory skóry’’, który poprowadzi dr Grzegorz Zagórski.

Wernisaż wystawy fotografii

Miejskie Centrum Kultury w Płońsku zaprasza w piątek, 16 lutego o godz. 18.00 do galerii fotografii (I Piętro) na wernisaż wystawy fotograficznej "Ujście Warty" Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas wiosennego pleneru fotografów w Parku Narodowym Ujście Warty. Park leży w zachodniej części kraju, w obrębie ujścia Warty do Odry. Jest najmłodszym parkiem narodowym w Polsce. Jego powierzchnia wynosi 8 tys. hektarów. Jest jedną z najważniejszych ostoi ptaków wodnych i błotnych. Podczas wernisaży uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami Związku.

Malarskie portrety – spotkanie fotograficzne

W niedzielę, 18 lutego o godz.15.00 w sali wielofunkcyjnej MCK odbędzie się spotkanie fotograficzne Malarskie portrety, które poprowadzi Ewa Siwiecka. W programie: przygotowanie do zdjęć, praca z modelami, tajniki postprodukcji. Wstęp - 50 zł. Dla aktywnych członków Klubu Miłośników Fotografii "Pstryknięci" – 30 zł. Zapisy Joanna Zawadzka, nr tel. 501 343 045 lub przez Messengera. Ilość miejsc ograniczona.

Sobota z teatrem dla dzieci

Zapraszamy sobotę, 24 lutego o godz. 16.00 do sali widowiskowo-kinowej MCK na kolejne spotkanie z teatrem dla dzieci. Tym razem interaktywny spektakl ,,Złota kaczka’’ Teatru Duże Dzieci, oparty na znanej legendzie warszawskiej, skierowany do publiczności od 1 do 100 lat. Plan żywy i lalkowy. Czas trwania ok.50 min. Wystąpią: Anna Mika, Piotr Świtalski; muzyka: Paweł Ptaszkiewicz, teksty piosenek: Anna Mika. Bilety – 10 zł do nabycia w kasie MCK oraz na Kup bilet. Początek sprzedaży, środa 7 lutego od godz. 14.30.