Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Wykład Płońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Słuchaczy Płońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszamy w sobotę, 29 kwietnia o godz. 11.00 do sali widowiskowo-kinowej na wykład ,,30 lat Samorządu Terytorialnego na przykładzie Płońska’’, który poprowadzi Andrzej Pietrasik, burmistrz Płońska.

Wieczór z operetką

W poniedziałek, 8 maja o godz. 18.00 zapraszamy do sali widowiskowo – kinowej na prawdziwą muzyczną ucztę pn. Majowy wieczór z operetką. Wystąpią: Iwona Siwiec- sopran, Aleksandra Novina - Chacińska – sopran, Paweł Kucharczyk – tenor oraz Ewa Szpakowska – fortepian. Bilety - 30 zł do nabycia w kasie MCK oraz na Kup bilet

Aniołki Bercika, czyli Hanke chcę kochankę

Autorski spektakl teatralno - kabaretowy, 15 maja 2023 o godz. 18:00, sala widowiskowo-kinowa, Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, ul. Płocka 50. BILETY w kasie MCK oraz na Kup bilecik. On jest przed ślubem jak trener sportu z sześciopakiem, ale nie tym przynoszonym z marketu. Ona? Szczęśliwa i uśmiechnięta bogini seksu, której nigdy głowa nie boli. A po dwudziestu latach od ślubu....? Co prawda, zamiast kaloryfera ma on boiler, jej za to na starość wzrok się wyostrza. Widzi nawet te jego wady, które nie istnieją. Za to słuch się jej zdecydowanie przytępił; jakoś nie słyszy, kiedy on prosi o założenie kuszącej bielizny. Co robi wtedy facet? Marzy o…. babach! Hanke nie jest inny! Po latach ciężkiej pracy w kopalni chciałby wreszcie być kimś. Ale nie byle kim! Pragnie zaszczytów, sławy i chwały ale przede wszystkim … i to najbardziej! Hanke chce kochankę! Ale uwaga! Marzenia się czasem spełniają…. W roli głównej: Krzysztof Hanke znany i lubiany dżentelmen polskiego kabaretu. Aktor, satyryk, lider kabaretu Rak oraz twórca niezapomnianej roli Bercika w serialu "Święta wojna". W spektaklu wystąpią również znane aktorki kabaretowe i teatralne: Agnieszka Litwin, Małgorzata Czyżycka, Joanna Dunas. Scenariusz: Doman Nowakowski i Krystian Nowakowski. Muzyka i aranżacje: Aleksander Nowacki Czas trwania: 1:30h  

Wernisaż wystawy

W piątek, 19 maja o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy twórczości Sergiusza Borowskiego „Twórcze poszukiwania nie mają granic”. Artysta ze swobodą operuje wieloma technikami plastycznymi, m.in. w ołówku, maluje farbami olejnymi i akwarelami, a także tworzy ryciny w metalu czy litografię oraz w bardzo unikatowej technice – emalia na gorąco na metalu. Sergiusz Borowski – urodzony w 1950 r. w w Krzywym Rogu na Ukrainie, w rodzinie o polskich korzeniach. Wykształcenie artystyczne zdobył na Akademii Poligraficznej we Lwowie. Artysta ze swobodą operuje wieloma technikami plastycznymi, tworzy w ołówku, maluje farbami olejnymi i akwarelami, a także tworzy ryciny w metalu czy litografię. Tworzy też w bardzo unikatowej technice – emalia na gorąco na metalu. Setki prac artysty brały udział w licznych wystawach zarówno w kraju jak i za granicą. Od 1991 roku Sergiusz Borowski aktywnie działa w Polsce, gdzie uczestniczy w plenerach malarskich a jego prace prezentowane są na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego pierwsza wystawa miała miejsce właśnie w MCK Płońsk w 1991 roku. Za swoją twórczą działalność artysta otrzymał wiele nagród, w szczególności medal „Za Służbu Sztuki” oraz order ” za Rozwój Ukrainy” w dziedzinie kultury.

Warsztaty fotograficzne z Tomaszem Krupą

Wszystkich pasjonatów obiektywu oraz tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z fotografią i poszerzyć umiejętności w pracy z aparatem przy portretowaniu, zapraszamy na dwudniowe warsztaty fotograficzne w dniach 20 – 21 maja. Warsztaty „Wprowadzenie do fotografii – Portret ‘’ poprowadzi Tomasz Krupa, fotograf z wieloletnim doświadczeniem. Szczegóły u opiekuna Klubu. Koszt – 50 zł/osoba. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: Joanna Zawadzka, tel. 501 343 045 Sobota 20.05 – sala wielofunkcyjna – 10.00 – 12.00 – Wprowadzenie do fotografii – światło, praca z aparatem – 12.00 – 13. 00 – Wybór scenerii do zdjęć – podstawy kadrowania – przerwa obiadowa (obiad w cenie warsztatów) – 14.00 – 18.00 – Praktyczne wykorzystanie wiedzy – sesja w tkance miasta. Niedziela 21.05 – sala wielofunkcyjna - 11.00 -14.00 - spotkanie w MCK połączenie online z prowadzącym - podsumowanie warsztatów i wykonanych zdjęć, wybór najlepszych fotografii z dnia poprzedniego.  

Koncert z okazji Dnia Matki

Uczniowie, Nauczyciele i Przyjaciele Szkoła Muzyki i Tańca „Nutka” zapraszają na koncert dedykowany wszystkim Mamom ,,Liczy się każdy dzień’’, który odbędzie się 23 maja o godz. 18.00 w sali widowiskowo-kinowej MCK. Bilety w kasie lub na Kup bilet .

Wykład Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Słuchaczy Płońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszamy w sobotę, 27 maja o godz. 11.00 do sali widowiskowo-kinowej na wykład ,,O sztuce dyrygowania’’, który poprowadzi Igor Pogorzelski, reżyser dźwięku, prelegent muzyczny, wykładowca akademicki.

Mama Tata Ja – Miasto Dzieciom – festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Burmistrz Płońska zaprasza zarówno tych najmłodszych jak i nieco starszych w niedzielę, 28 maja na 16. festyn rodzinny ,,Mama Tata Ja – Miasto Dzieciom’’. Na terenie przy MCK i MCSiR organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek dla dzieci, m.in.: godz. 8.oo -14.30- nieodpłatny tenis stołowy dla dzieci w MCSiR godz.11.00 – „Ernest i Celestyna” bezpłatny seans filmowy dla dzieci w Kinie Kalejdoskop od godz.15.00 ✔️ Scena Przedszkolaka ✔️ strefa doświadczenia z alkogoglami i narkogoglami z płońską Strażą Miejską ✔️ strefa „Mała książka, wielki człowiek” z MBP ✔️ Bajkowa gra terenowa i retro zabawy /gra w klasy, malowanie kamieni itp./z udziałem płońskiego MOPS Seniorów z Klubu „Senior +” ✔️ pokazy sprzętu policyjnego ✔️ pokazy strażackie ✔️ strefa sportu z PTS-em ✔️ nieodpłatna strefa zabaw dla dzieci ✔️ nieodpłatna wata cukrowa i lody dla dzieci ✔️ stoisko promocyjne Budżet Obywatelski Mazowsza Organizatorzy: Urząd Miejski w Płońsku Miejskie Centrum Kultury w Płońsku Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku Punkt Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie w Płońsku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płońsku Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Płońsku Straż Miejska w Płońsku Współpraca: Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku PTS Płońsk W przypadku złej pogody impreza nie obędzie się.

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Zapraszamy w poniedziałek, 29 maja o godz. 18 do sali widowiskowo-kinowej na koncert w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. UWAGA! Wszystkie wejściówki zostały wydane! Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego jest największą instytucją artystyczną w Wojsku Polskim realizującą szeroki wachlarz zadań artystycznych mających na celu kształtowanie postaw patriotycznych, edukacyjnych i wychowawczych. RZAWP dziedziczy ponad 100-letnią tradycję grup teatralno-estradowych działających przy Domach Żołnierza Polskiego w okresie II Rzeczpospolitej. Zespół popularyzuje treści narodowe i chwałę oręża polskiego w kraju i za granicą. Tym samym realizuje życzenie Marszałka Józefa Piłsudskiego o utworzeniu sceny żołnierskiej, na której „powinno się grać głównie sztuki optymistyczne i radosne, dające ludziom wiarę i nadzieję”. Głównym nurtem działalności artystycznej Zespołu jest prezentowanie programów okolicznościowych w formie widowisk i koncertów oraz oprawa muzyczna uroczystości państwowych i wojskowych. W repertuarze Zespołu odnaleźć można wszelkie gatunki i style muzyczne, które zachwycą najbardziej wymagających odbiorców – zarówno tych starszych jak i młodszych. W skład Zespołu wchodzą: soliści, chór, balet, orkiestra symfoniczna i orkiestra koncertowa. Aktualnie zatrudnionych jest w Zespole ponad 150 artystów: piosenkarzy, śpiewaków, muzyków, tancerzy i artystów chóru. Wyjątkowym znakiem rozpoznawczym Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego są kostiumy sceniczne, które w większości stanowią kopie autentycznego umundurowania historycznego: od wojów Mieszka I poprzez „skrzydlatą” husarię Jana III Sobieskiego do czasów współczesnych. W magazynach zgromadzono ponad 1200 kostiumów i rekwizytów, których różnorodność, bogactwo zdobień i kolorystyka zachwycają widzów. Kostiumy artystów RZAWP dostarczają publiczności niezapomnianych wrażeń estetycznych i są stanowią źródło wiedzy na temat historii oręża polskiego. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego cieszy się ogromnym powodzeniem i uznaniem w kraju i za granicą. Zespół odbył ponad 200 tournée, m.in. do Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Szwecji, Danii, Słowacji, Czech, Korei Południowej, Chin, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Występował także przed Janem Pawłem II na specjalnej audiencji w 1994 roku. W kraju brał udział w ponad 60 tys. koncertów. Wszystkie występy Zespołu są gorąco oklaskiwane przez publiczność i komplementowane przez krytyków muzycznych za kunszt i maestrię wykonania. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego posiada na swoim koncie szereg nagrań dla Telewizji Polskiej oraz na potrzeby filmu. Ukazało się ponad 100 płyt CD z nagraniami polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu RZAWP.

Koncert z cyklu Swing Club na Mazowszu

Na koneserów muzyki jazzowej czeka kolejna odsłona Swing Club na Mazowszu. Tym razem we wtorek, 6 czerwca o godz. 18.00 w sali widowiskowo-kinowej MCK wystąpi SEPTET KRYSTYNY DURYS z programem Tribute To Ladies Of Jazz, czyli kobieca strona swingu Krystyny Durys. Wstęp biletowany. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie lub na KUP BILET W programie koncertu znajdą się kompozycje z repertuaru niezapomnianych Dam Jazzu XX wieku takich jak: Ella Fitzgerald, Billie Holiday, Sarah Vaughan, Eartha Kitt. Wszystko w odświeżonych, swingujących aranżacjach Artura Jurka, Marka Jurskiego i Henryka Wieczyńskiego. Oprócz innych jazzowych przebojów usłyszymy Caravan, Sing, Sing, Sing, It Don’t Mean A Thing, Take The A Train, My Baby Just Cares For Me. Wyjątkowy głos Krystyny Durys i sześcioosobowy zespół swingowy spowodują, że cofniemy się do czasów pięknych melodii, wdzięku i elegancji. Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury Współorganizator: Miejskie Centrum Kultury w Płońsku W programie koncertu znajdą się kompozycje z repertuaru niezapomnianych Dam Jazzu XX wieku takich jak: Ella Fitzgerald, Billie Holiday, Sarah Vaughan, Eartha Kitt. Wszystko w odświeżonych, swingujących aranżacjach Artura Jurka, Marka Jurskiego i Henryka Wieczyńskiego. Oprócz innych jazzowych przebojów usłyszymy Caravan, Sing, Sing, Sing, It Don’t Mean A Thing, Take The A Train, My Baby Just Cares For Me. Wyjątkowy głos Krystyny Durys i sześcioosobowy zespół swingowy spowodują, że cofniemy się do czasów pięknych melodii, wdzięku i elegancji. TRIBUTE TO LADIES OF JAZ. Wykonawcy: 𝕊𝕖𝕡𝕥𝕖𝕥 𝕂𝕣𝕪𝕤𝕥𝕪𝕟𝕪 𝔻𝕦𝕣𝕪𝕤 Krystyna Durys - śpiew Paweł Hulisz - trąbka Marcin Janek - saksofony/ klarnet Adam Wiśniewski - puzon Marek Jurski - fortepian Jarosław Stokowski - kontrabas Adam Zagrodzki - perkusja Krystyna Durys - wokalistka zafascynowana nurtami swing, dixieland i bossa nova. Laureatka I nagrody „Złota Tarka” w konkursie wokalnym na 44. Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie. Laureatka 2. miejsca w kategorii „Nowa Nadzieja”, nominowana również w kategorii „Wokalistka Roku” ankiety Jazz Top 2016 miesięcznika „Jazz Forum”. Nominowana do Grand Prix Łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Jazzu w kategorii „Nadzieja Melomanów 2016”. W 2016 r. wydała swój pierwszy album pt. Tribute To Ladies Of Jazz, który uzyskał 5 miejsce w kategorii "Polska Płyta Jazzowa Roku 2016" w plebiscycie magazynu "Jazz Press" i nominację w kategorii "Album Roku 2016" w ankiecie "Jazz Top" miesięcznika "Jazz Forum". Septet Krystyny Durys to jedni z najlepszych polskich muzyków z ogromnym dorobkiem scenicznym. Swoim kunsztem i prezencją wprowadza publiczność w magiczną atmosferę muzyki rozrywkowej od lat 30-tych do 60-tych XX wieku, a solistka podczas koncertów dzieli się z publicznością ciekawostkami na temat muzyki tamtych lat, wykonawców i samych utworów.