Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Swing Club na Mazowszu

23 kwietnia @ 6:00 pm - 8:00 pm

W pierwszym koncercie w tegorocznej edycji cyklu „Swing Club na Mazowszu”, odbywającym się we wtorek – 23 kwietnia o godz. 18.00 w sali widowiskowo-kinowej MCK w Płońsku wystąpi duet PIOTR ZUBEK & JANEK PENTZ z programem Zubek & Pentz Piazzolla Duo.
Bilety – 20 zł można nabyć w kasie MCK lub na Kup bilet od środy, 3 kwietnia od godz. 14.30.

W 2021 roku obchodziliśmy setną rocznicę urodzin Astora Piazzolli, a w 2022 roku trzydziestą rocznicę jego śmierci. Piotr Zubek i Janek Pentz odkrywają na nowo zapomniane pieśni tego argentyńskiego kompozytora, wirtuoza bandoneonu, pioniera nuevo tango. Nowatorskie, współczesne aranżacje łączą w sobie finezję jazzowej improwizacji wokalnej z unikalnym brzmieniem akustycznej gitary fingerstyle. W takiej muzycznej odsłonie utwory te nabierają zupełnie nowego brzmienia – udowadniają, że muzyka, choć napisana w innym języku i tysiące kilometrów od Polski, nie zna kontynentów ani granic.
Koncert jest spotkaniem pozornie nieznanych sobie kultur oraz naświetleniem splecionych dziejów Polski i Argentyny. To także spotkanie z artystami, którzy egzotyczny materiał muzyczny wzbogacają własną słowiańską wrażliwością, często bawiąc się dźwiękiem, improwizując, “puszczając oko” do publiczności.
Spotkanie wypełnione nie tylko dźwiękiem, ale także narracją o redaktorskiej precyzji, anegdotą, żartem.
Podczas koncertu wybrzmi całość programu z albumu duetu Zubek & Pentz Piazzolla Duo. Duet zagra także swoje kompozycje w języku polskim, solowe gitarowe kompozycje Janka Pentza w stylistyce fingerstyle oraz autorskie poetyckie utwory na głos i fortepian w wykonaniu Piotra Zubka.

ZUBEK & PENTZ PIAZZOLLA DUO
Wykonawcy:
PIOTR ZUBEK & JANEK PENTZ
Piotr Zubek – wokal, fortepian
Janek Pentz – gitara akustyczna /fingerstyle/

PIOTR ZUBEK – wokalista, autor tekstów, kompozytor, aktor, radiowiec. Zdobywca ponad trzystu nagród na festiwalach w całej Polsce. Współtwórca m.in. koncertu Życia mała garść (Krajowy Festiwal Piosenki w Opolu), płyty charytatywnej Czarodzieje Uśmiechu (sprzedanych ponad 250 tys. egzemplarzy!), płyty i koncertu Nasza Niepodległa. Artysta wielu scen polskich i zagranicznych. Uczestnik programów telewizyjnych: Bitwa Na Głosy, Od Przedszkola do Opola, Must Be The Music, a także telewizyjnych koncertów tematycznych. Laureat Mateusza Trójki w kategorii „jazzowy debiut roku”. Współpracował z artystami, takimi jak: Kasia Cerekwicka, Andrzej Krzywy, Natalia Kukulska, Jacek Cygan, Marek Piekarczyk, Kayah, Maryla Rodowicz, Ania Wyszkoni, Alicja Majewska, Majka Jeżowska, Mietek Szcześniak, Monika Borzym, Sławek Uniatowski, PECTUS, Lombard, Kasia Wilk, Adam Sztaba, Czesław Mozil, Zbigniew Wodecki, Perfect.

JANEK PENTZ – gitarzysta fingerstyle i kompozytor. Ma za sobą wspólne koncerty z takimi gwiazdami jak m.in. Tommy Emmanuel, Andy McKee, Andrew York, Mike Dawes, Alex Misko czy Daniel Cavanagh (Anathema) i współpracę z wieloma znakomitymi artystami. Koncertował w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Belgii, Holandii i w Watykanie, grając na festiwalach i koncertach indywidualnych. Wydał trzy autorskie solowe płyty. W Polsce został doceniony dzięki ciągłym trasom koncertowym i występom na żywo (ponad 250 koncertów) jako solista-wirtuoz fingerstyle, ale także dzięki koncertom w duecie z ikonicznymi wokalistkami polskiej sceny, wśród nich z Edytą Geppert i Martyną Jakubowicz, dodając swoje świeże muzyczne podejście do ich twórczości. Otwierał koncerty Kwiatu Jabłoni, polskich gwiazd pop, m.in na terenie PGE Stadionu Narodowego. Zwycięzca wielu prestiżowych konkursów, ostatnio: HASPA Guitar Cup w Hamburgu.

Szczegóły

Data:
23 kwietnia
Godzina:
6:00 pm - 8:00 pm