Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Wystawa fotografii

Wystawa fotografii

plakat_widoczki-768x1081

W piątek, 16 października o godz. 18.00 w Galerii fotografii (I piętro) odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Magdaleny Tok- Ratajczak ,,Po drodze’’.
Tytuł wystawy nawiązuje do próby spojrzenia na pozornie zwyczajne miejsca, mijane przez nas ,,po drodze”, z zupełnie innej perspektywy. Autorka pragnie uwrażliwić odbiorców swoich fotografii na piękno otaczającego świata oraz zainspirować ich do odkrywania na nowo swojego najbliższego otoczenia.

Magdalena Tok- Ratajczak swoją przygodę z fotografią rozpoczęła ponad 4 lata temu.
Od samego początku celem jej artystycznej twórczości jest ukazywanie piękna naturalnego krajobrazu. W pejzażach autorki zdecydowanie dominuje motyw polskiej wsi oraz gór.
Cechą charakterystyczną zdjęć fotografki jest ciepła paleta barw oraz malownicze, malarskie światło. Autorka otrzymuje zamierzony efekt na swoich pracach w wyniku robienia zdjęć
w czasie tzw. ,,złotej godziny”, czyli momentu dnia, następującego bezpośrednio po wschodzie i przed zachodem słońca. Światło w tym czasie staje się bardziej subtelne, nadając fotografiom specyficzny klimat.

Wyróżnienia i osiągnięcia:
• I miejsce oraz nagroda publiczności w XIII edycji konkursu ,,Mazowsze Bliskie Sercu” organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i patronatem artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
• Wyróżnienie – „Młodzi, zdolni” z rąk Wójta Gminy Joniec.
• Wyróżnienie w IV edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Polska jest piękna” organizowanego przez Stowarzyszenie Fotograficzne ,,Przeciw Nicości” im. Mieczysława Wielomskiego.
• Wyróżnienie w XV edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wałkowa” organizowanego przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce.