Witamy w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku!

Koncert „św. Jan Paweł II – Przesłanie i Inspiracje’’ z cyklu Swing Club na Mazowszu

Koncert „św. Jan Paweł II – Przesłanie i Inspiracje’’ z cyklu Swing Club na Mazowszu

pocztówka-A6_Swing-Club_Płońsk_10_październik_2020-1-Kopia-1-370x208

13 października (wtorek), godz. 18.00 sala widowiskowo-kinowa
Wykonawcy: Halina Łabonarska – recytacje / Laura Raab – śpiew / Maciej Strzelczyk – skrzypce / Bogdan Hołownia – fortepian / Piotr Rodowicz – kontrabas.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie MCK lub na www.mckplonsk.pl .

Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i Europy. W Jego nauczaniu znajdujemy to, co w naszych dziejach najważniejsze. Był człowiekiem pokoju i nadziei. Z niespotykaną pogodą i miłością, ale i niezwykłą siłą i pewnością wskazywał całemu światu, wszystkim ludziom, każdemu człowiekowi, jak czynić życie bardziej ludzkim.

Wybitni artyści polskiej sceny, zainspirowani nauczaniem Świętego Jana Pawła II, stworzyli program koncertu pt. Św. Jan Paweł II – Przesłanie i Inspiracje, którego istotą są teksty – fragmenty wypowiedzi Św. Jana Pawła II adresowane do młodzieży przy różnych okazjach i w różnym czasie Jego pontyfikatu. Ojciec Święty szczególną troską darzył młodzież stanowiącą o przyszłości naszego narodu, i jej wychowanie. W scenariuszu koncertu dominują fragmenty wypowiedzi Św. Jana Pawła II kierowane do młodzieży w trakcie polskich pielgrzymek, na Światowych Dniach Młodzieży we Francji oraz na spotkaniu ekumenicznym w Asyżu. Pomimo upływu wielu lat słowa Świętego Jana Pawła II są nadal aktualne i bardzo ważne dla nas. Mówią o uniwersalnych zagadnieniach i problemach tyczących człowieka: o sensie życia, o wolności, o prawdzie, o pracy, o dobru człowieka, o tolerancji, o kulturze współczesnej, o poszanowaniu drugiej osoby i innych rudymentarnych wartościach.
Słowo i muzyka tworzą w koncercie integralną całość. Teksty recytowane przez Halinę Łabonarską osadzone są w warstwie muzycznej stanowiącej połączenie nurtów zarówno klasycznych, sakralnych, jak i jazzowych. Zaprezentowana zostanie m.in. muzyka Fryderyka Chopina, sakralna (Ave Maria) oraz współczesne pieśni kościelne (Panie dobry jak chleb, Abba Ojcze, Barka) w autorskim, jazzowym opracowaniu wykonawców.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury / Współorganizator: Miejskie Centrum Kultury w Płońsku / Współfinansujący: STOART.